Спільна Конференція Католицьких Єпископів України

8 лютого у Вищій Духовній Семінарії відбулась спільна Конференція Католицьких Єпископів України. У зібранні взяли участь Апостольський нунцій в Україні Архієпископ Томас Ґалліксон, делегація римсько-католицьких Єпископів України на чолі з Архієпископом Мечиславом Мокшицьким Митрополитом Львівським і греко-католицьких Єпископів на чолі з блаженнішим Святославом Шевчуком главою УГКЦ. Також запрошеним гостем зустрічі був монсеньйор доктор Кшиштоф Никель з Конґреґації доктрини віри із Ватикану, який мав доповідь на тему «Рік віри», з нагоди проголошення папою Бенедиктом XVI «Року Віри». На конференції розглядались різніоманітні питання пов’язані з проблематикою людського життя, аборту і евтаназії на Україні.

сем. Петро Гриньків
сем. Мар'ян Музика
 

Інавгурація ювілейного року в Львівській Архідієцезії


1 лютого семінаристи взяли участь в урочистій Св. Месі в Латинському Катедральному Соборі з нагоди інавгурації ювілейного року в 600 річницю перенесення столиці архідієцезії Римо-Католицької Церкви з Галича до Львова. Урочистість очолив Апостольський нунцій на Україні Томас Ґаліксон. Співслужили глава РКЦ в Україні архієпископ Мечислав Мокшицький і глава УГКЦ патріарх Святослав Шевчук. На месі також були присутні єпископи і духовенство з України та Польщі. Наприкінці богослужіння арх. Мечислав Мокшицький віддав Львівську архідієцезію під опіку Матері Божої.

сем. Петро Гриньків

 

Посвячення нової семінарійної каплиці

У неділю 8 січня у стінах Вищої Духовної Семінарії відбулась урочиста Свята Меса, під час якої митрополит Мечислав Мокшицький посвятив нову семінарійну каплицю. Нова каплиця віддана під заступництво св. Йосифа – покровителя семінарії. Дотихчасова каплиця буде тепер функціонувати як академічна каплиця бл. Йоана Павла ІІ.

Цей день також у семінарії був днем коляди. Після Літургії відбулась спільна вечеря, на якій співали багато колядок. Після вечері, згідно з традицією, відбулись душпастирські відвідини семінарійними вихователями  алюмнів і її мешканців.

сем. Мар'ян Музика

 

Облучини ІІІ курсу

8 грудня, в Урочистість Непорочного Зачаття ПДМ, о 10:00 год. у Львівській катедрі відбулася Урочиста Літургія, під час якої двоє семінаристів III курсу отримали духовний стрій (сутану). Сутана є зовнішнім знаком покликання і приналежності до спільноти учнів Христа.

Урочисту Месу очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, що співслужив з отцями-вихователями Семінарії св. Йосипа, а також зі священиками, запрошеними на це свято. У своїй проповіді архієпископ Мечислав наголосив, що не варто «боятися» ходити у сутанні; пригадав чого «вимагає» від людини носіння сутани.

Детальніше...

 
Пастирі Архидієцезії

Його Преосвященство
Мечислав Мокшицький
Архієпископ Митрополит
Львівський
* * *
Його Еміненція
Архієпископ
Мар’ян Кардинал
Яворський

* * *
Його Преосвященство
Єпископ Леон Малий

 
Часопис

 
В обєктиві
1a.jpg