«Бог предвічний народився!»

10 січня після завершення Дня зосередження, відбулись душпастирські відвідини. Наші отці вихователі відвідали помешкання семінаристів з співом колядок та благословенням Господнім. Традиція посвячення та покроплення помешкань це дуже давна традиція. Згідно з нею, сам новонароджений приходить в дім і благословить його на цілий новий рік, і перебуває в ньому. Невимовна радість на обличчі всіх, адже сам Бог прийшов на землю, щоб кожний міг побачити Його, прийняти, і з Ним разом перебувати.

Хай новонароджене Дитятко Ісус благословить всім вам, вашим родинам. Семінаристам хай додає відваги і зміцнює на дорозі покликання, благословить і перебуває з ними.

 

День зосередження

Ось і розпочався Новий 2016 рік, всі семінаристи з радістю з нагоди Різдва та нового навчального року повернулись до семінарії, щоб продожити своє крокування за Христом – вічним священиком.

09 січня 2016 року – розпочався День Зосередження, перший в новому році, котрий попровадив о. Олег Саламон – минулий ректор нашої семінарії, а тепер настоятель в парафії в містечку Малехів, що на Львівщині.

Темою дня зосередження було «Покликання в житті семінариста та священика на прикладі о.доктора Генріка Мосінга». Протягом цього часу о. Олег старався нами приблизити постать о. Генрика, або як його завжди називали «отця Павла». Для отця Олега, ця постать була і є прикладом святості на кожний день.

Детальніше...

 

Архідієцезіальна зустріч міністрантів

2-4 січня у Львівській Духовній семінарії Святого Йосифа відбулася зустріч міністр антів нашої Архідієцезії. Головним закликом цьогорічної зустрічі були слова «Сьогодні народився нам Христос наш Спаситель і його милосердя з покоління на покоління».

На конференціях окрім головної теми були обговорені також інші: чому Ісус прийшов на світ як людина? Як відкрити Його волю в житті міністранта. Нав’язуючи до року Милосердя була порушена також тема чим є Милосердя Боже. Як Ісус виявляє своє милосердя і як має міністрант проявити милосердя в повсякденному житті – в цьому допомагала історія життя св. Йоана Хрестителя, приклад його чеснот, завдяки яким можна знайти найкоротшу дорогу до Ісуса. І ще було багато інших тем, конкурсів, молитовних зустрічей...

Детальніше...

 

Прийняття духовного строю семінаристами ІІІ курсу

Сьогодні у Львівській митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії семінаристи Львівської Вищої Духовної семінарії Андрій Фічук із Стрия та Ян Гано із Мостиськ прийняли духовний стрій.

Урочисту Святу Месу очолив єпископ Леон Малий, який посвятив сутани майбутнім священикам і  наголосив, що це не лише одяг, а зовнішній вираз відданості службі Христовій, також Церкві і людям, тому треба багато працювати над собою, рости духовно, щоб гідно носити цей духовний стрій.

Після отримання духовного одягу на руки, семінаристи зайшли до сакристії де, за традицією, їхні співтовариші ножицями відрізали їм краватки, як символ світського життя, а їхні парохи допомогли хлопцям одягнути сутану.

Детальніше...

 

Мати священиків - молись за нас!

3 грудня, о год 19:30  - відбулась молитва перед образом Матері Божої з давньої парафії м. Зборів. З історії нам відомо, що цієї парафії, як і костелу вже не має, але згадка котра житиме довго, залишилась. Цією видимою пам’яткою є образ Матері Божої з Дитятком Ісус, котрому близько 400 років. Рішенням нашого митрополита архиєпископа Мечислава від цього дня образ знаходитиметься в нашій семінарійній каплиці, де кожний зможе молитись і випрошувати потрібні благодаті для себе а також для тих, хто потребує молитви.

сем. Петро Гриньків

 
Пастирі Архидієцезії

Його Преосвященство
Мечислав Мокшицький
Архієпископ Митрополит
Львівський
* * *
Його Еміненція
Архієпископ
Мар’ян Кардинал
Яворський

* * *
Його Преосвященство
Єпископ Леон Малий

 
Часопис

 
В обєктиві
e2.jpg