Прийняття духовного строю семінаристами ІІІ курсу

Сьогодні у Львівській митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії семінаристи Львівської Вищої Духовної семінарії Андрій Фічук із Стрия та Ян Гано із Мостиськ прийняли духовний стрій.

Урочисту Святу Месу очолив єпископ Леон Малий, який посвятив сутани майбутнім священикам і  наголосив, що це не лише одяг, а зовнішній вираз відданості службі Христовій, також Церкві і людям, тому треба багато працювати над собою, рости духовно, щоб гідно носити цей духовний стрій.

Після отримання духовного одягу на руки, семінаристи зайшли до сакристії де, за традицією, їхні співтовариші ножицями відрізали їм краватки, як символ світського життя, а їхні парохи допомогли хлопцям одягнути сутану.

Детальніше...

 

Мати священиків - молись за нас!

3 грудня, о год 19:30  - відбулась молитва перед образом Матері Божої з давньої парафії м. Зборів. З історії нам відомо, що цієї парафії, як і костелу вже не має, але згадка котра житиме довго, залишилась. Цією видимою пам’яткою є образ Матері Божої з Дитятком Ісус, котрому близько 400 років. Рішенням нашого митрополита архиєпископа Мечислава від цього дня образ знаходитиметься в нашій семінарійній каплиці, де кожний зможе молитись і випрошувати потрібні благодаті для себе а також для тих, хто потребує молитви.

сем. Петро Гриньків

 

Вийнятковий день

3 грудня 2015 року  - день, коли семінаристи четвертого курсу можуть трішки відчути себе в ролі вихователів семінарії. В цьому дню товаришують нам і сміх, і жарти, і просто красивий настрій. Власне, все почалось від радісного початку дня, пізніше красивих вражень на сніданку, перегляду смішних фотографій, котрі представляли більшість семінаристів, святковий обід, і звичайно виступ, котрий цього року розпочався в 17:00 год., на який до нас завітали о. архієпископ Мечислав Мокшицький, о. інфулат Юзеф Павлічек, священики та сестри. Було справді весело, адже кожний побачив себе – але трішки по іншому, по смішному. Опісля такого прекрасного дня семінарію відвідав св. Миколай, котрий кожному подарував подарунки на спомин про свої відвідини. Все завершилось смачною та святковою вечерею.

сем. Петро Гриньків

 

День зосередження

14-15 листопада вже вкотре наша семінарійна спільнота взяла участь в Дні зосередження. Завжди це нові роздуми священиків про священиче життя скероване до кожного з нас. Цьогомісячний День зосередження для нас попровадив о. Вєслав Дорош – директор CARITAS’у нашої архідієцезії. О. Вєслав підкреслив те, що священик нашого часу повинен піклуватися про своє духовне життя бути справді святим та відданим людям, до котрих кожний з нас в майбутньому буде посланий. Наша формація – це час формування себе самого і взаємне формування нас в вірі та любові. Так, як ми сформуємо себе в семінарії, такими ми і будемо на парафіях – підкреслив о. Вєслав. Потрібно перебувати з людьми, ставати поряд тоді, коли бачиш когось в потребі. Там де є люди, там завжди повинен бути і я. Завершився День Зосередження спільною молитвою перед Пресвятими Дарами та розарієм до Діви Марії.

сем. Петро Гриньків

 

Спомин усіх померлих вірних

Як щороку, 2 листопада семінаристи взяли участь у Святій Месі на Янівському кладовищі. Очолив Месу архієпископ Мечислав Мокшицький, виголосив проповідь отець інфулат Юзеф Павлічек. Після Меси відбулась процесія по кладовищі під час якої відмовляли розарій.

«Сьогоднійшній день, нагадує нам, що метою нашого існування є не смерть, а Рай. Про це пише св. Йоан Апостол: «Ще не виявилося, чим будемо. Та знаємо, що коли виявиться, ми будемо до Нього подібні, бо побачимо Його таким, як є» (1 Йн 3, 2). Святі, друзі Божі, запевняють нас, що ця обітниця незрадлива. У своєму земному існуванні вони насправді жили у глибокій єдності з Богом, так сильно, що стали до Нього подібними. В обличчі найменших і погорджених вони бачили обличчя Бога, а тепер споглядають його лице в лице у його славній красі»…(Папа Франциск)

Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis.

Requiestcant in pace. Amen.

сем. Петро Гриньків

 
Пастирі Архидієцезії

Його Преосвященство
Мечислав Мокшицький
Архієпископ Митрополит
Львівський

* * *
Його Еміненція
Архієпископ сеньйор
Кардинал Мар’ян Яворський

* * *
Його Преосвященство
Єпископ Леон Малий

Його Преосвященство
Єпископ Едвард Кава

 
Часопис

 
В обєктиві
b3.jpg