Катехитичний симпозіум

10 травня 2014 року в богословському інституті імені Св. Йосипа Більчевського відбувся Катихетично – Психологічний симпозіум, котрий провів викладач нашого інституту, о. Єжи Домбек. Було прочитано декілька рефератів, запрошених гостей, опісля була маленька дискусія на тему – виховання дітей в духу релігійного характеру – ЗА ЧИ ПРОТИ?  Сучасний світ відкидає навчання церкви, натомість підтримує таке вчення як «я все сам зроблю, для чого мені Бог». Цей симпозіум показав, і вказав кожному з присутніх шлях, як правильно виконувати роль того, хто навчатиме про Бога в майбутньому.

сем. Петро Гриньків

 

Євхаристична Доба

«Залишся з нами бо вже вечоріє…» (Єв. Від Луки 24, 29-30) -  Кожний з семінаристів з 09 -10 травня – мав змогу зустрітись з Євхаристійним Христом, на протязі цілої доби.  Євхаристійна Доба -  це час інтенсивної молитви, тиші, та моєї особливої зустрічі з самим Христом. Як учні просили Христа залишитись, так кожний з нас, просив в Нього, щоб в цілому щоденному житті Ісус перебував з нами. Бути біля Христа – це насправді незабутня зустріч, котра може повторюватись кожного дня, потрібно тільки хотіти, і вірити, що  Він реально живий, Воскреслий, і завжди присутній серед нас. Коли я разом з товаришем по кімнаті мали змогу зустрітись з Ісусом вночі, мені одразу пригадався фрагмент,коли сам Христос віддалявся на цілу ніч, перебуваючи на молитві до Отця. І хоча, очі закривались, та все ж таки я відчував Його присутність, навіть відчував Його дотик та близькість. Христос настільки полюбив кожного, щоб до сьогодні є посеред нас.

Дякуємо Тобі Христе, за безмежну любов, доброту, та присутність Твою посеред нас. Опікуйся всіма нами і дальше, благословляй нашим родинам, друзям, знайомим. Хай Твоя присутність посеред нас, приносить радість, мир, та безмежне щастя дитини Божої.

сем. Петро Гриньків 4 курс

 

День зосередження

05 квітня семінаристи розпочали свій щомісячний день зосередження, який триває добу. Конференції голосив до нас о. Зигмунд з міста Нєпокаляни (Польща), котрий приблизив нам постать великого святого, людини з великої букви, св. Максиміліана Марія Кольбе. Можна сказати, що  час нашого дня зосередження був  базований на прикладі життя цього святого, особливо його віддання цілого себе Тій, котра завжди поряд – Непорочній Діві Марії. Бути святим в наш час важко, але потрібно іти попри усе до святості, так як це робив св. Максиміліан, котрий  написав: « Хочу бути великим святим…».

Детальніше...

 

Урочистість св. Йосифа - покровителя семінарії

19 березня припадає урочистість св. Йосифа, котрий є покровителем нашої семінарії. З цієї нагоди о 11 годині відбулася відпустова Свята Меса, яку очолив кс. інфулат Юзеф Павлічек.

Св. Йосиф, який на сторінках св. Письма зберігає захоплююче мовчання, стає для нас дивовижним прикладом для наслідування. Своєю покорою та довірливістю він закликає нас поглянути на наше щоденне життя. Кожна ситуація в якій опинявся св. Йосиф, змушувала його робити відважні та негайні кроки, які, напевно, змінювали його власні плани на майбутнє, на кроки, які, навіть, було важко зрозуміти чисто людським розумом.  Але св. Йосиф покірно і з довірою слухав голосу посланця Бога, Ангела, який промовляв до нього в снах.

Отже, за заступництвом св. Йосифа покровителя нашої семінарії, просімо в Бога благодаті для нас, для наших родин, друзів для цілого світу. А, особливо, відданої покори та безмежної довіри.

Sancte JosephOra Pro Nobis

сем. Андрій Фічук

 

Симпозіум "Про переказ віри"

15 березня в нашій семінарії відбувся  Гомілетично - Катихетичний симпозіум. Також переддень ми мали можливість зустрітися зі священиками, котрі навчаються в Люблінському університеті. З ними ми обговорювали актуальні теми і проблеми пов’язані з проголошенням Євангелії.

Святу Месу о 8 годині ранку, очолив єпископ Леон Малий. Після Св. Меси та сніданку, учасники симпозіуму згромадилися в аулі нашого Інституту ім. св. Йосипа Більчевського. Всього було виголошено 7 рефератів.

«Кожний, хто проголошує Євангелію, повинен насамперед ним жити» - сказав о. Радослав Карчевський, один з референтів.

Справді, життя кожного християнина є  дуже тісно пов’язане зі Словом Божим. Воно повинно бути прийняте в першу чергу нашим серцем, щоб могло в нас замешкати і видати рясні плоди.

сем. Петро Гриньків

 
Пастирі Архидієцезії

Його Преосвященство
Мечислав Мокшицький
Архієпископ Митрополит
Львівський
* * *
Його Еміненція
Архієпископ
Мар’ян Кардинал
Яворський

* * *
Його Преосвященство
Єпископ Леон Малий

 
Часопис

 
В обєктиві
7.jpg