«Потребую дубів, а не тендітних берізок»

Ось і настав Великий Піст – час інтенсивних внутрішніх роздумів над своїм життям, сокрушення серця за вчинені гріхи, глибшого і неустанного навернення та розважань над мукою нашого Господа Ісуса Христа, а найголовніше – пригадування собі, а радше усвідомлення «якою дорогою ціною ми куплені»[1]

Ввечері 4 березня 2014 р. Б. гімном до Святого Духа у нашій семінарійній спільноті розпочалися Великопістні реколекції. Цьогоріч отцем – реколекціоністом був о. Юрій Василенко – адміністратор парафії «Успіння Пресвятої Діви Марії» у Копиченцях, що знаходиться у нашій архидієцезії на Тернопільщині.

Дозволю собі поділитися з Вами декількома рефлексіями від пережитих реколекцій.

Незадовго до початку Великого Посту я отримав листа від свого хорошого друга, практикуючого католика. Він був призначений особисто для мене, але основною темою було священство, тому я не міг залишити його осторонь. Признаюся чесно, мені було важко його читати і він спонукав мене до серйозних роздумів. Так би мовити, цей лист став для мене своєрідним мотто цьогорічних реколекцій.

Детальніше...

 

«Вистачить тобі моєї благодаті…»

На закінчення Великопісних Реколекцій отець єпископ Леон Малий уділив послуги Лекторату 3 семінаристам третього курсу і Аколітату 5 семінаристам четвертого курсу. Проповідь виголосив отець Юрій Василенко, котрий також провадив ці реколекції. Він зазначив: «Через послуги Лекторату і Аколітату Церква виразно показує вже вам і всім іншим, що ви отримали певні завдання». Також додав, що людина хоче, щоб все відбувалося чим швидше, а тим часом Бог дає час. Ми можемо це побачити в прекрасному образі зерна посіяного в землю. Також залишив до роздумів слова з фрагменту другого Послання до Коринтян: «Вистачить тобі моєї благодаті». Приклад Марії до котрої звернувся ангел Гавриїл словами «благодаті повна» дає нам до зрозуміння наскільки постава відкритості на Божий Дар є необхідна для кожного семінариста, але й також для кожної окремої людини.

сем. Мар'ян Музика

 

Роздуми про Великий Піст

«Приблизилось до вас Царство Боже. Навертайтесь та віруйте в Євангеліє…» - закликає кожного з нас на початок 40 денного Посту сам Христос.  Чим так насправді повинен бути час Великого Посту для кожного  з нас?

Це -  насамперед  очищення себе, час щирого навернення, приготування свого серця, свого «я» на зустріч з Воскреслим Спасителем. Кожний з нас повинен подбати не про багатство великоднього кошика  для посвячення у Велику Суботу, але про багатство свого внутрішнього світу, серця. Подивімось на Христа. Він іде на муки з чистим серцем, воскресає з чистим серцем, переповненим любов'ю, пробаченням. Кожен з нас, під час 40 денної покути, повинен замінити своє кам’яне серце на серце з тіла, тобто серце живе, переповнене любов’ю та милосердям, приготовити його на зустріч з Воскреслим Месією.

Хочу побажати всім Вам, дорогі брати і сестри у Христі як сказав бл. Йоан Павло ІІ : «Очищення ваших серць, вашого  внутрішнього світу, перемінитись в нову людину, готову при Недільному Поранку зустріти  разом з св. Марією Магдалиною, святим Петром та Йоаном  Воскреслого Спасителя.

сем. Петро Гриньків

 

«Говори Господи, бо слуга Твій слухає»

З  1 по 2 лютого наша семінарійна спільнота пережила день зосередження.

Як і завжди все розпочалося молитвою до св. Духа. День зосередження провів для нас о. Андрій Дравс, настоятель парафії ім. св. Йосифа в Тщенцях. Темою наших конференцій було: «Покликання да священства».

Покликання – це дорога, яку для кожного з нас приготував Господь. Нетреба боятися чи соромитися свого покликання, тому що лише Господь знає, де людині буде найкраще. Про покликання треба дбати. Про нього треба піклуватися і «підливати» його як рослину. На дорозі свого покликання ти ніколи не є один, з тобою завжди є Господь. Щоб бути добрим священиком, треба завжди залишатися людиною. Дуже важливо, щоб на цій дорозі не з’явилася гординя, щоб священик не думав, що до нього повинні першими вітатися, щоб саджали його на перші місця, щоб йому служили… Це все дуже схоже на фарисейство. Священик – повинен служити людям! Сам Господь прийшов на світ, щоб служити. Так як лікар повинен знати анатомію тіла, так і священик анатомію душі.

Отже, молімося за священиків і за тих, хто готується вступити на цю дорогу, щоб ніколи не забракло працівників в Господньому винограднику.

сем. Андрій Фічук

 

Колядники з "Хеврону"

26 січня відбулась зустріч семінаристів з дітьми дитячого будинку «Хеврон», що знаходиться в смт. Брюховичі, до яких наші семінаристи ходять на катехизацію. Все почалось  о 18 год, коли пані Валентина котра опікується дітьми, разом з дітьми приїхали до нас в семінарію, щоб також принести нам радісну новину з того,що народився Спаситель через спів колядок. Святкова та красива коляда додавала всім присутнім справді того настрою,котрий мали пастушки коли побачили Ісуса.

Детальніше...

 
Пастирі Архидієцезії

Його Преосвященство
Мечислав Мокшицький
Архієпископ Митрополит
Львівський
* * *
Його Еміненція
Архієпископ
Мар’ян Кардинал
Яворський

* * *
Його Преосвященство
Єпископ Леон Малий

 
Часопис

 
В обєктиві
3a.jpg