Роздуми про Великий Піст

«Приблизилось до вас Царство Боже. Навертайтесь та віруйте в Євангеліє…» - закликає кожного з нас на початок 40 денного Посту сам Христос.  Чим так насправді повинен бути час Великого Посту для кожного  з нас?

Це -  насамперед  очищення себе, час щирого навернення, приготування свого серця, свого «я» на зустріч з Воскреслим Спасителем. Кожний з нас повинен подбати не про багатство великоднього кошика  для посвячення у Велику Суботу, але про багатство свого внутрішнього світу, серця. Подивімось на Христа. Він іде на муки з чистим серцем, воскресає з чистим серцем, переповненим любов'ю, пробаченням. Кожен з нас, під час 40 денної покути, повинен замінити своє кам’яне серце на серце з тіла, тобто серце живе, переповнене любов’ю та милосердям, приготовити його на зустріч з Воскреслим Месією.

Хочу побажати всім Вам, дорогі брати і сестри у Христі як сказав бл. Йоан Павло ІІ : «Очищення ваших серць, вашого  внутрішнього світу, перемінитись в нову людину, готову при Недільному Поранку зустріти  разом з св. Марією Магдалиною, святим Петром та Йоаном  Воскреслого Спасителя.

сем. Петро Гриньків

 

«Говори Господи, бо слуга Твій слухає»

З  1 по 2 лютого наша семінарійна спільнота пережила день зосередження.

Як і завжди все розпочалося молитвою до св. Духа. День зосередження провів для нас о. Андрій Дравс, настоятель парафії ім. св. Йосифа в Тщенцях. Темою наших конференцій було: «Покликання да священства».

Покликання – це дорога, яку для кожного з нас приготував Господь. Нетреба боятися чи соромитися свого покликання, тому що лише Господь знає, де людині буде найкраще. Про покликання треба дбати. Про нього треба піклуватися і «підливати» його як рослину. На дорозі свого покликання ти ніколи не є один, з тобою завжди є Господь. Щоб бути добрим священиком, треба завжди залишатися людиною. Дуже важливо, щоб на цій дорозі не з’явилася гординя, щоб священик не думав, що до нього повинні першими вітатися, щоб саджали його на перші місця, щоб йому служили… Це все дуже схоже на фарисейство. Священик – повинен служити людям! Сам Господь прийшов на світ, щоб служити. Так як лікар повинен знати анатомію тіла, так і священик анатомію душі.

Отже, молімося за священиків і за тих, хто готується вступити на цю дорогу, щоб ніколи не забракло працівників в Господньому винограднику.

сем. Андрій Фічук

 

Колядники з "Хеврону"

26 січня відбулась зустріч семінаристів з дітьми дитячого будинку «Хеврон», що знаходиться в смт. Брюховичі, до яких наші семінаристи ходять на катехизацію. Все почалось  о 18 год, коли пані Валентина котра опікується дітьми, разом з дітьми приїхали до нас в семінарію, щоб також принести нам радісну новину з того,що народився Спаситель через спів колядок. Святкова та красива коляда додавала всім присутнім справді того настрою,котрий мали пастушки коли побачили Ісуса.

Детальніше...

 

День зосередження

В днях 11 – 12 січня, наші семінаристи переживали свій перший день зосередження в 2014 році одразу після приїзду з Різдвяних   канікул. День зосередження, котрий був присвячений темі: святості, довіри, любові – провів настоятель парафії м. Жидачів о. Томаш Лябус. На досвіді власного життя, отець реколекціоніст хотів підкреслити важливість прямування до святості через любов до ближнього, і себе самого, та довіру до Бога і людей,котрих  Бог посилає нам.

«Потрібно любити, потрібно вірити, потрібно довіряти…» - сказав Св. Піо, коли писав короткі роздуми на кожний день. Дякуючи таким дням, коли можемо залишитись в присутності Бога в тиші та молитві, можемо насправді побачити зміни в своєму власному житті.

сем. Петро Гриньків

 

День коляди

11 січня в семінарії відбувся день коляди. Отці вихователі проходили з кімнати до кімнати посвячуючи помешкання семінаристів, вихователів, робітників і співали колядки.

 
Пастирі Архидієцезії

Його Преосвященство
Мечислав Мокшицький
Архієпископ Митрополит
Львівський

* * *
Його Еміненція
Архієпископ сеньйор
Кардинал Мар’ян Яворський

* * *
Його Преосвященство
Єпископ Леон Малий

Його Преосвященство
Єпископ Едвард Кава

 
Часопис

 
В обєктиві
3b.jpg