Прийняття духовного строю семінаристами ІІІ курсу

Сьогодні у Львівській митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії семінаристи Львівської Вищої Духовної семінарії Андрій Фічук із Стрия та Ян Гано із Мостиськ прийняли духовний стрій.

Урочисту Святу Месу очолив єпископ Леон Малий, який посвятив сутани майбутнім священикам і  наголосив, що це не лише одяг, а зовнішній вираз відданості службі Христовій, також Церкві і людям, тому треба багато працювати над собою, рости духовно, щоб гідно носити цей духовний стрій.

Після отримання духовного одягу на руки, семінаристи зайшли до сакристії де, за традицією, їхні співтовариші ножицями відрізали їм краватки, як символ світського життя, а їхні парохи допомогли хлопцям одягнути сутану.

Символічно ця подія відбулася в урочистість Непорочного Зачаття, коли читається уривок із Книги Буття про гріх Адама і Єви і саме до нього відкликався єпископ Леон у проповіді: «Книга Буття нам на самому початку говорить про те, як входить гріх у наше життя, як сатана обіцяє Єві, що з’ївши плід з Дерева Пізнання стануть з Адамом як Бог. Та коли Адам піддався спокусі і з’їв заборонений плід, то раптом побачив, що він нагий. Тоді він злякався, бо відчув усю свою беззахисність і сховався. Такими ми є без Бога. Натомість Євангеліє нам показує Марію, як нове створіння, а не як виправлену Єву. (…) Через Марію приходить до нас Бог. Але не для того, щоб сіяти страх і паніку. Приходить,  як мале дитятко, щоб люди раділи, щоб прийняли Бога, який нас любить і хоче привести нас до спасіння. Дай нам Бог, щоб це свято Непорочного Зачаття було натхненням для нас, щоб ми несли Христа, як чисте повітря і наші обличчя сяяли любов’ю і радістю, як в Марії до Ісуса, котрого потім віддасть Небесному Отцю».

Джерело: CREDO

 
Пастирі Архидієцезії

Його Преосвященство
Мечислав Мокшицький
Архієпископ Митрополит
Львівський

* * *
Його Еміненція
Архієпископ сеньйор
Кардинал Мар’ян Яворський

* * *
Його Преосвященство
Єпископ Леон Малий

Його Преосвященство
Єпископ Едвард Кава

 
Часопис

 
В обєктиві
2.jpg