Краків-Кальварія-Лагевнікі

Дивитися більше фото

«Бути добрим так, як Отець»

(мотто на Рік Милосердя проголошений Папою Франциском)

Господь добрий та багатий в милосердя, а також завжди поряд тих, хто Його потребує.

23 травня в Рік Милосердя, наша семінарійна спільнота на чолі з о. ректором Петром, вирушила на паломництво до Польщі.

Нашим головним пунктом було відвідати санктуарій Божого Милосердя, де св. Фаустині Ковальській, монахині зі Згромадження Сестер Матері Божої Милосердя, об’явився Ісус, котрий просив про розширення культу Божого Милосердя по цілому світі. Боже провидіння завжди супроводжувало нас. Біля 18:00 год. ми прибули до Кракова. Нас гостинно прийняли та зустріли вихователі та семінаристи з Краківської семінарії.

 

Біля год. 19:30 – ще одна приємна зустріч для кожного семінариста, зустріч з кардиналом Мар’яном Яворським, дякуючи котрому, наша семінарія відродилась і відроджується від 1995 року. Ми мали змогу спільно поспілкуватись з отцем кардиналом. Дуже важливими були слова котрі Його Еміненція скерував до нас, на закінчення зустрічі: «Потрібно витривати до кінця спочатку в семінарії, а потім в священстві. Але без інтенсивної молитви це не можливо». Міцні слова, котрі запали в наших серцях. На завершення, о. кардинал уділив благословення всім нам, та вручив кожному образочок з зоображенням Матері Божої з Кальварії Зебжидовської.

Наступного дня, тобто 24 травня – ми відвідали місто де народився великий Святий папа Іван Павло ІІ – Вадовіце. Там ми також мали змогу побачити  та відвідати рідний дім, котрий тепер є музеєм, а також побувати в костелі парафіяльному, в якому був охрещений майбутній Святий.

Пізніше, ми також відвідали місце особливе для нас семінаристів, а також для Св. Папи Івана Павла ІІ – Кальварію Зебжидовську. Чому? Бо власне тут, була наша перша Львівська семінарія, в котрій навчався кардинал Мар’ян Яворський. Ми мали змогу пройтись слідами двох великих людей  - Св. Папи Івана Павла ІІ та нашого кардинала Мар’яна Яворського. Ми відвідали саму святиню, де в каплиці в якій знаходиться чудотворний образ Матері Божої з Кальварії Зебжидовської  мали змогу відслужити Св. Месу, котру очолив о. Віталій Буковський, наш духовний отець. Мали також велику радість побувати в апартаментах Папи Івана Павла ІІ, а також пройтись тими коридорами, де колись була наша перша семінарія.

По поверненні до семінарії, кожний з семінаристів мав змогу погуляти та відпочити в центрі Кракова, а також побачити це прекрасне місто вечором.

Наступного дня, після спільних молитов, ми вирушили до Лагевнік – місця де знаходиться Базиліка Божого Милосердя, костел, в якому знаходяться  мощі Св. Фаустини. О 12:00 год. – ми спільно відслужили Св. Месу в ново вибудуваній Базиліці, котру освятив Св. Іван Павло ІІ, останній раз перед своєю смертю відвідуючи Польщу. Св. Месу очолив о. Андрій – духовний отець нашої  семінарії. Після того, ми мали змогу пройтись святими місцями, де колись жила та працювала Св. Фаустина, пройтись місцем, де сам Христос об’явився. Побачити образ Божого Милосердя, також дзвоник, в котрий сам Христос, під видом маленького бездомного хлопчика подзвонив на прохідну  сестер, просячи поживи. Одним словом, просто побути на самоті в тиші та молитві на Святому місці. Після того ми також відвідали санктуарій Св. Івана Павла ІІ, та музей особистих речей Святого.

В останній день, під час сніданку, о. ректор, вихователі та семінаристи подякували за прийом і все добро, котре отримали від вихователів та семінаристів Краківської семінарії.  Наша групка відвідала також особливе місце  Oświęcim – концентраційний табір, в котрому загинуло біля 8 млн людей, серед них 1,5 млн – євреїв. В цьому місці також віддав своє життя за іншу людину св. Максиміліан Марія Кольбе – монах францисканець. Це місце є місцем трагічної історії минулого багатьох народів. Місце пам'яті і вічно тривалої молитви.

Це паломництво котре кожний з нас пережив, це  - час не тільки відпочинку але також молитви і тривалого перебування з Богом. Це -  час знайомств, час радості. Важливим є, щоб кожний після відвідин Святих місць міг перемінити своє внутрішнє «я», і завжди триматиь близько Того, хто ніколи  не підведе навіть тоді, коли інші просто скажуть тобі «ні».

 
Пастирі Архидієцезії

Його Преосвященство
Мечислав Мокшицький
Архієпископ Митрополит
Львівський

* * *
Його Еміненція
Архієпископ сеньйор
Кардинал Мар’ян Яворський

* * *
Його Преосвященство
Єпископ Леон Малий

Його Преосвященство
Єпископ Едвард Кава

 
Часопис

 
В обєктиві
4.jpg