Його Еміненція Архієпископ Мар’ян Кардинал Яворський

Народився у Львові 21 серпня 1926 р., в сім'ї Вікентія Яворського та Станіслави Ластовецької.

В 1945 р. - після закінчення школи вступив у Львівську Вищу Духовну Семінарію, згодом переселений у Польщу (Кальварія Зебжидовська біля Кракова)

25 червня 1950 р. - висвячений на священика Львівським архієпископом у вигнанні Євгенієм Базяком у Кальварії Зебжидовській; вікарій парафії Башня Дольня (Любачів)

1952 р. - Докторат з богослов'я в Ягеллонському Університеті (Краків); вікарій парафії Поронін

1954 р. - Докторат з філософії в Люблінському Католицькому Університеті

1965-1966 рр. -Габілітація з філософії релігії у Варшавській Богословській Академії

1970-1984 рр. - Секретар Наукової Ради Єпископату Польщі

1974 р. - Дійсний канонік Архікатедральної капітули в Любачеві

1976 р. - Почесний прелат Його Святості Павла IV

1974-1982 рр. - Декан Папського Богословського Відділення у Кракові

1982-1988 рр. - Ректор Папської Богословської Академії у Кракові

24 травня 1984 р. - Титулярний єпископ Lambesi, Апостольський Адміністратор архідієцезії (Львівської) в Любачеві

23 червня 1984 р. - Висвячений на єпископа у Кракові (Вавель) кардиналом Франциском Махарським

1985 р. - Doctor Honoris Causa Бонського університету (Німеччина)

1987 р. - Член Папської Ради з питань духовних семінарій і католицьких університетів

16 січень 1991 р. - Призначений Львівським архієпископом митрополитом

18 травня 1991 р. - Урочисте впровадження до Львівського архікатедрального собору

28 лютого 1992 р. - Голова Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України

1996 р. - Член Римської конгрегації з питань католицького виховання

1996-1998 рр. - Апостольський Адміністратор Луцької дієцезії

1997-2008 рр. - Ректор Вищої Духовної Семінарії у Львові-Брюховичах

21 лютого 1998 р. - Піднесений до гідності кардинала „in pectore” (з лат. “у серці”)

1999 р. - Член Президії Папської Ради з питань Родини

28 січня 2001 р. - Проголошений кардиналом Католицької Церкви

28 травня 2002 р. - Нагороджений орденом Ярослава Мудрого V ступеня

22 липня 2003 р. - Doctor Honoris Causa Варшавського університету (Польща)

18-19 квітня 2005 р. - Участь у конклаві, який обрав нового Папу - Бенедикта XVI

8 червня 2006 р. - Doctor Honoris Causa Краківського університету (Польща)

19 серпня 2006 р. - Нагороджений орденом Ярослава Мудрого IV ступеня

10 жовтня 2006 р. - Doctor Honoris Causa Папського Теологічного Відділення у Вроцлаві (Польща)

21 лютого 2008 р. - Нагороджений Командорським Хрестом із зіркою ордена Відродження Польщі

30 травня 2008 р. - Урочисте відновлення докторату з філософії у Люблінському Католицькому Університеті (Польща)

21 жовтня 2008 р. - Святіший Отець Бенедикт XVI прийняв зречення з митрополичої катедри Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні, подане свого часу Його Еміненцією Кардиналом Мар’яном Яворським.

Згідно з канонічним правом, наступником став Його Високопреосвященство Монсеньйор Мечислав Мокшицький, котрий до цього часу був Архієпископом-Коадьютором Львівської Архідієцезії.

 
Пастирі Архидієцезії

Його Преосвященство
Мечислав Мокшицький
Архієпископ Митрополит
Львівський
* * *
Його Еміненція
Архієпископ
Мар’ян Кардинал
Яворський

* * *
Його Преосвященство
Єпископ Леон Малий

 
Часопис

 
В обєктиві
e2.jpg