Спорт

Значення спорту в житті семінариста.

Однією з найпоширеніших форм розваг є спорт. З давніх давен спорт був пов'язаний з релігією, етикою і людською культурою. Стародавні Олімпійські ігри в Греції були проведені на честь бога Зевса. Брали участь в них тільки вільні греки, які складали присягу відповідно до діючих правил.

Значення спорту є особливо безцінне в дитячому та підлітковому віці. Добре розуміють цю проблему вчителі, викладачі, катехети, священики, котрі елементи гри та розваги застосовують для успішного проведення освітньої програми.

В нашій семінарії спорт також має велике значення. Завдяки ньому ми можемо краще пізнати самих себе, свою солідарність і співпрацю. Семінаристи займаються різними видами спорту. Серед них футбол, баскетбол, тренажерний зал, волейбол, настільний теніс, а також біатлон. Під час зимового періоду один раз в тижні є вихід до спортзалу. Маємо також змогу раз на один тиждень подивитись матч по телевізору. Часто займатись спортом означає мудро користувати з того всього, що ми отримали від Бога. Цим даром є також наше тіло та фізична ефективність. Спорт має також сприятливий вплив не тільки на тіло, але й на цілісність людини. Через підтримку здоров'я і зміцнення тіла служить він для гармонії душі.

Для того, щоб спорт міг розвивати людину, то на першому місці повинен бути Бог. Без Нього, без Творця створіння заникає. Тільки в такому випадку людина може бути кимось у спорті. Блаженний Іван Павло II під час однієї зі своїх проповідей проголошеної з нагоди ювілею спортсменів, сказав: „Спорт є дуже важливий, оскільки він може сприяти поширенню серед молоді важливих цінностей, як відданість, наполегливість, дружба, спільнота, солідарність”. Таким чином, кожна людина повинна практикувати в собі чесноту спорту.

Нехай це все, що було написано вище, приведе нас до питання про місце спорту і фізичної активності в нашому житті.

 

дк. Віктор Ковальський

 
Пастирі Архидієцезії

Його Преосвященство
Мечислав Мокшицький
Архієпископ Митрополит
Львівський

* * *
Його Еміненція
Архієпископ сеньйор
Кардинал Мар’ян Яворський

* * *
Його Преосвященство
Єпископ Леон Малий

Його Преосвященство
Єпископ Едвард Кава

 
Часопис

 
В обєктиві
3b.jpg